Brink rekuperácie

Brink Climate Systems B.V. je popredným výrobcom vzduchotechnických systémov. Viac než 50 rokov precíznej práce, neustály výskum a vývoj nových technológii zaručujú kvalitu, vďaka ktorým sú súčasné zariadenia 6. generácie Renovent dôveryhodnými výrobkami. Sofistikovaný systém si nájde svoje uplatnenie v rezidenčných stavbách (rodinné domy, bytové domy), v hoteloch a v reštauráciách, v kancelárskych budovách, v ordináciách a v školských zariadeniach.

Vysoká účinnosť pri nízkej vlastnej spotrebe energie a zároveň tichý chod sú výsledkom špičkovej technológie Brink.

Brink Climate Systems je priekopníkom v oblasti vetrania. Vetracie zariadenia Renovent zabezpečujú rovnotlaké vetranie v celom objekte vďaka patentovanej technológii CONSTANT FLOW. Konštantná regulácia prietoku vzduchu CONSTANT FLOW zaručuje prívod a odvod vzduchu nezávisle na odpore vzduchovodov alebo miere znečistenia filtrov. Zárukou je vyvážená teplota v interiéri a výrazné zníženie spotreby energie na vykurovanie.

Centrálne vetracie jednotky produktovej rady Renovent Excellent a podstropné jednotky rady Renovent Sky majú štandardne vo výbave automatickú obtokovú bypass klapku, ktorá je obzvlášť vhodná pre letné vetranie. Zárukou vysokej účinnosti i v mrazivých dňoch je integrovaný automatický predohrev s inteligentným riadením, ktorý zabezpečí rovnotlaké vetranie, a to aj pri nízkych teplotách. Spotreba jednotky Renovent Excellent je iba 0,26 Wh/m3 ročne. Štandardne sú jednotky dodávané s dvomi filtrami. Do interiéru je privádzaný iba čistý vzduch zbavený nečistôt. Jemný peľový filter sa odporúča pre ľudí s alergiami alebo zvýšenou citlivosťou dýchacích ciest na prach.

Vetracie jednotky Renovet Excellent a Sky majú široké možnosti ovládania. Pomocou programovateľného ovládača Brink Air Control je možné systém ovládať na základe vopred nastaviteľných časových harmonogramov. Automatickú reguláciu zabezpečujú senzory vlhkosti či senzory CO2. Spínače pre zmenu výkonu a pre rýchly odťah sú dodávané s káblovým i diaľkovým pripojením. Rekuperačná jednotka môže byť ovládaná i cez smartphone alebo cez inteligentnú elektroinštaláciu. Zariadenia obsahujú vstavanú reguláciu zemného výmennía. Výraznejšie energetické úspory a zvýšený komfort je možné dosiahnuť dvojzónovou reguláciou. So systémom Brink je možné rozdeliť objekt napríklad na dennú a nočnú zónu pomocou trojcestného ventilu. Navyše v kombinácii so senzormi CO2 sa systém stáva plne automatickým. Vetrá sa iba tam, kde je to potrebné.

Rekuperačné jednotky produktovej rady Renovent sú výrobky certifikované nezávislým ústavom Passive House Institute a sú vhodnými komponentmi do pasívnych domov. Spolu so vzduchotechnickým systémom tvoria funkčný a premyslený celok. Aktuálne je na trhu absolútna novinka Brink FLAIR, ktorá je absolútnou špičkou na trhu, čo sa týka parametrov, efektivity spätného získavania tepla, spotreby energie, nízkej hladiny hlučnosti. Svojimi parametrami patrí medzi najvýkonnejšie, najtichšie a najefektívnejšie jednotky na SVETE.

Brink a Keylight sa postarajú o to, aby bol váš dom zdravý a úsporný.